قیمت پارچه نظامی چقدر است؟

پارچه نظامی

امروزه شاید افراد کمی به فکر استفاده از پارچه نظامی و دوخت لباس نظامی باشند اما باید بدانید که سودآوری این کار بسیار خوب است ، بنابراین در این مقاله مباحثی مانند قیمت پارچه نظامی ، فروش عمده پارچه نظامی ، عمده فروشی پارچه نظامی ، قیمت ، نحوه دوخت پارچه های نظامی را برای شما توضیح خواهیم داد تا با این موضوع بیشتر آشنا شوید.

به چه نوع پارچه هایی پارچه نظامی گفته می شود؟ باید گفت که این پارچه ها نوع خاصی مانند ساتن یا ژاکارد ندارند و فقط به این دلیل که در انواع لباس های نظامی از آنها استفاده می شود ، حتی امروز نیز به آنها این نام داده شده است. برخی از این طرح ها برای فروش به عموم مردم است و این طرح ها می توانند دیجیتالی ، رایانه ای ، پلنگی یا چریکی باشند.

طراحی پارچه ها در دوخت لباس های نظامی چگونه باید باشد؟

پارچه نظامی

یکی از موارد مهم در پارچه های نظامی نحوه دوخت پارچه است. در دوخت لباس های نظامی باید مواردی مانند مدل لباس ، سبک دوخت پارچه نظامی ، طرح پارچه و قابلیت های پارچه رعایت شود تا بهترین نوع تولید شود.
از آنجا که استتار مهمترین عامل در موارد مختلف نظامی است ، بنابراین طراحی پارچه باید به گونه ای باشد که استتار سربازان به راحتی انجام شود.

برخی از لباس هایی که در ارتش استفاده می شود در زیر گفته شده است.

لباس های مورد استفاده در ارتش

لباس نظامی

• لباس مناسب برای استتار شب و روز
• لباس غواصی مناسب برای استتار در دریا
• لباس شکار مناسب برای استتار در جنگل
• لباس صحرا مناسب برای استتار در صحرا
• لباس استتار هوایی
• لباس استتار با حسگرهای حرارتی
• لباس استتار با حسگرهای هوشمند
• و …

طراحی پارچه بیشتر به ناحیه ای بستگی دارد که فرد می خواهد استتار کند ، اما در بیشتر موارد از پارچه دیجیتالی پلنگی در رنگ های مختلف استفاده می شود به همین دلیل قیمت پارچه نظامی هم متفاوت خواهد بود.

انواع پارچه های نظامی

طرح گیاه: این نوع پارچه که بیشتر در تورهای نظامی مورد استفاده قرار می گیرد ، دارای طرحی از گیاهان ، تنه درختان ، بوته ها ، برگ درختان و … است تا به بهترین شکل استتار کند.

طرح پلنگ: همانطور که از نام آن پیداست ، این نوع پارچه دارای طرح هایی به صورت طرح پوست پلنگ و ببر است که با خلاقیت روی پارچه اجرا می شود و برای لباس های نظامی و شکارچی استفاده می شود.

طراحی ساده: بسیاری از نیروهای نظامی مانند نیروی دریایی دارای طرح های ساده با رنگ های مختلف هستند اما مواد این پارچه ها با پارچه های معمولی متفاوت است.

طراحی رایانه ای یا دیجیتال: این طرح مربع های زیادی دارد که در کنار هم قرار گرفته اند و در رنگ های مختلفی موجود است و به همین دلیل گزینه مناسبی برای استتار در بسیاری از محیط ها است.

خرید و فروش پارچه نظامی

همانطور که گفتیم خرید پارچه نظامی بر اساس طرح ، رنگ ، نوع و سایر مشخصات آنها انجام می شود ، زیرا در ابتدا فقط از این نوع پارچه در ارتش استفاده می شد.

سپس از این پارچه ها برای دوخت لباس های مختلف مانند شلوار ، تاپ ، کت و حتی لباسکار استفاده می شد. به همین دلیل ، امروز فروش پارچه نظامی افزایش یافته و البته خریداران متقاضیان آن نیز افزایش یافته اند.
فروش عمده این نوع پارچه برای تولیدکنندگانی که لباس نظامی می دوزند زیاد است ، بنابراین فروشندگان پارچه قیمت پارچه نظامی به صورت عمده را برای این افراد دست کم می گیرند.

خرید عمده پارچه نظامی

همانطور که مشخص است ، خرید عمده هر کالا قیمت پایین تری دارد ، بنابراین قیمت پارچه نظامی به صورت عمده نیز پایین است.
خرید پارچه نظامی برای متقاضیان به دو روش انجام می شود ، هم مستقیماً از بازارهای مربوطه و هم بصورت آنلاین.
مغازه های آنلاین معمولاً این پارچه ها را بر اساس نوع و قیمت پارچه نظامی در دسته های مختلف قرار می دهند و پارچه ارزان نظامی بهترین گزینه برای دوخت لباس غیرنظامی است.

پارچه های مورد استفاده برای نیروهای نظامی باید بهترین نوع پارچه را داشته باشند تا در شرایط مختلف آسیب نبیند ، بنابراین پارچه ارزان قیمت نظامی بیشتر در دوخت لباس های معمولی استفاده می شود.

چه ویژگی هایی در یک پارچه نظامی کیفیت آن را نشان می دهد و بر قیمت فروش آن تأثیر می گذارد؟

پارچه های نظامی با کیفیت بالا دارای استانداردهایی مانند مقاومت در برابر نور و شستشوی زیاد ، مقاومت در برابر مواد ساینده و تعریق فراوان و حفظ رنگ هستند.

وجود چنین خواصی در یک پارچه باعث می شود پارچه ای با کیفیت و فاقد هرکدام از ویژگی ها از کیفیت آنها به همان نسبت کاهش می دهند و آن را به یک پارچه درجه دو تبدیل می کنند ، بنابراین وجود هر یک از ویژگی های ذکر شده بر قیمت فروش این نوع پارچه تأثیر می گذارد. در واقع در این صورت قیمت پارچه نظامی کمتر می شود.

قیمت پارچه نظامی در بازار

پارچه نظامی

قیمت پارچه نظامی نخی بسته به بازار مصرف متفاوت است ، اما تفاوت آنها چیست و چرا محبوبیت پنبه بیشتر است؟
پارچه پنبه ای که در ایران به پارچه نخی معروف است ، آرامش بخش ترین و مطمئن ترین پارچه در صنعت نساجی به حساب می آید.

این پارچه به دلیل قابلیت های فراوان ، به ویژه در کشوری که از شرایط صلح به سر می برد یا در مناطق گرم به دلیل خنک بودن این نوع پارچه در بسیاری از طرح های مختلف استفاده می شود ، در صنعت پوشاک نظامی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. قیمت خرید پارچه پنبه ای نظامی ، بسته به اینکه از آن در ارگان های نظامی استفاده می شود یا برای مصرف عمومی ، در بازار متفاوت است.

قیمت پارچه نظامی جنگلی در بازار

پارچه نظامی جنگلی که برای ساخت لباس استتار جنگل استفاده می شود با قیمت خرید مناسب به بازار عرضه می شود. جنگل ها وسعت وسیعی از زمین را در بر گرفته اند که کار در این مناطق را برای ارتش ها در هنگام جنگ بسیار دشوار می کند و ناآگاهی مساوی با شکست در این مناطق است.

یکی از روشهای جنگ در این مناطق برای موفقیت در جنگ از ابتدای تاریخ، استتار با لباس هایی با رنگ و طرح جنگل بود که با وجود تجهیزات جنگی پیشرفته هنوز هم بسیار موثر است و هر روز نوع خاص و پیشرفته تری از این نوع لباس های نظامی با قیمت خرید مشخص به بازار عرضه می شود .

برای اطلاعات بیشتر در مورد قیمت پارچه نظامی با مشاوران ما در روناک تجارت جم تماس بگیرید.

Leave a Comment