تعریف مدل های لباس نظامی

مدل های لباس نظامی

مدل های لباس نظامی بسیار متفاوت است. ما در این مقاله می خواهیم در مورد انواع آن برایتان صحبت کنیم. اصطلاح لباس نظامی محدود به نام یک لباس خاص نیست بلکه صفتی است که اغلب در رابطه با تمام پارچه های استفاده شده در لباس شخصی پرسنل نظامی و شبه نظامی استفاده می شود که می تواند ساده یا طرح دار باشد.

همچنین با توجه به پیشرفت صنعت مد ، این طرح های لباس نظامی به تدریج وارد پوشش روزمره مردم شد ، بنابراین می توان هر نوع پارچه ای با طرح های پلنگی ، چریکی ، رایانه ای یا دیجیتالی را در زمره پارچه های نظامی قرار داد.

برای اینکه بیشتر با طرح های لباس نظامی آشنا بشوید ، همراه ما باشید.

کاربرد انواع مدل های لباس نظامی در صنایع دفاعی

طرح های لباس نظامی

لباس و یونیفرم نظامی یکی از مهمترین موارد در صنایع دفاعی و نظامی است که هر ساله تحقیق می شود. قابلیت های مصرف پارچه ، طراحی پارچه و سبک دوخت و مدل های لباس نظامی از اساسی ترین نکاتی است که در لباس نظامی مورد بحث قرار می گیرد.

استتار افراد و اشیا از مدت ها قبل یکی از عوامل مهم در صنایع نظامی و شبه نظامی بوده و منجر به طراحی های گیج کننده ای مانند پلنگ و چریک در انواع رنگ های سازگار با محیط زیست برای پوشاندن بدن و لباس سربازان شده است.

انواع پارچه های مناسب برای لباس نظامی

لباس نظامی

با توجه به موضوع استتار سربازان و تک تیراندازها ، که حتی مرگ و زندگی یک شخص را تعیین می کند ، مدل های لباس نظامی و همچنین ساختارهای مختلفی از لباس نظامی ایجاد شده است.

با توجه به ساختار محیط ، لباسهای متنوع و طرح دار و ساده با اشکال و تصاویر مختلف برای هرکسی که قصد استتار دارد ایجاد شده است که می تواند سرباز ، شکارچی ، تک تیرانداز ، عکاس حرفه ای ، زیست شناس ، کارگر و یا محقق باشید.

از پوشش های پارچه ای (تور استتار) برای مخفی کردن اشیایی مانند تجهیزات نظامی ، ابزار ، ساختمان ها ، وسایل نقلیه و طرح های هماهنگ با رنگ محیط استفاده می شود.

پارچه استتار و پارچه استتار می تواند بهترین انتخاب برای این مورد باشد.

از جمله محبوب ترین انواع مدل های لباس نظامی استتار جدید برای ارتش و سپاه ایران و سایر نیروهای نظامی و انتظامی ، افرادی که در راهپیمایی ها شرکت می کنند ، بسیج مردمی و شکارچیان ، موارد زیر است:

طرح های لباس نظامی استتار

• لباس استتار جنگل
• شکار لباس استتار
• لباس استتار بلدرچین
• لباس ستاره کویر
• لباس استتار هوا
• لباس استتار دریایی
• لباس های گرمایی ستاره ای
• لباس استتار برف
• غواصی لباس استتار
• استتار صحرا
• لباس استتار شب
• استتار آمریکایی
• لباس استتار هوشمند

تمامی لباس های بالا مدلهای لباس نظامی به شمار می رود. برای اینکه بیشتر با طرح های لباس نظامی آشنا شوید با ما همراه باشید.

بیشترین استفاده از طرح های لباس نظامی برای پرسنل نظامی ، طرح هایی مانند پلنگ و کامپیوتر (دیجیتالی یا شطرنجی) است.

در طراحی پارچه در دو مدل پلنگی و دیجیتال برای لباس استتار (Gillie suit) ، ساختار یکسان است ، اما اندازه آن کوچک و بزرگ است ، و ترتیب و نوع رنگ متفاوت از یکدیگر است. مدل های لباس نظامی بسیارمتنوع هستند.

انتخاب طرح پارچه برای هر نهاد نظامی بیشتر با توجه به نوع پوشش آب و هوایی محیط بومی آن و دشمن انتخاب می شود تا شبیه رنگ منطقه باشد و از دید پنهان شود.

به عنوان مثال ، در بیشتر موارد برای آب و هوای جنگل از رنگهای سبز و لجن ، برای محیط های بیابانی و بیابانی با رنگ های خاکی و قهوه ای ، برای محیط های برفی و سرد با رنگ سفید ،

برای محیط های سنگی به رنگ خاکستری ، و برای شرایط دریا و آب و هوا در طراحی پارچه های نظامی از رنگ های آبی و سفید استفاده شده است.

برای مدل های لباس نظامی این رنگهای اصلی را می توان با رنگهای مختلف در دو طرح دیجیتال یا رایانه و پلنگ چریکی و حتی ساده ترکیب کرد.

انواع پارچه های نظامی با طرح پلنگی (چریکی)

پارچه چریکی

شاید مشهورترین طرح برای پرسنل نظامی و شکارچیان ، مدل پلنگ یا ببر باشد این مدل های لباس نظامی دارای طرحی شبیه پوست پلنگی و ببر است که مانند ابرهای پیچیده در هم می آمیزد.

خلاقیت در طراحی پارچه منجر به ایجاد طرح های گرافیکی تودرتو و تکراری مانند پوست حیوانات ، تیراندازی سربازان ، لکه های بزرگ و کوچک و حتی ترکیبی از طراحی دیجیتال شده است.

انواع پارچه های نظامی با طراحی دیجیتال یا رایانه

لباس نظامی دیجیتالی

مربع های کوچک بیشماری در طرح پارچه ای دیجیتال (شطرنجی) قدرت ترکیب رنگ بیشتری را در این مدل می دهد که برای استتار در محیط هایی با رنگ های متنوع موثرتر است.

الگوهای کوچک و بزرگ به صورت پیکسل و پله در کنار یکدیگر با طرح رنگی از یک خانواده و داشتن رنگ زمینه ، نشان از استتار مدل های لباس های نظامی با کیفیت بالا دارد. در بیشتر موارد ، این طرح شامل سه رنگ نیز می باشد.

پارچه ساده نظامی

در بحث استتار ، پارچه های ساده به ویژه برای مناطق یک دست مانند مناطق برفی و بیابان های شنی از اهمیت بیشتری برخوردار هستند.

پارچه تترون ساده ، پارچه کتان ، پارچه کتیرا و پارچه فاستونی از جمله پارچه های اصلی مورد استفاده برای مدل های لباس نظامی هستند که در طراحی ساده هستند.

انواع پارچه های نظامی با طراحی ساده

همه ارگان های نظامی ، به ویژه نیروی دریایی ، سپاه و نیروهای انتظامی ، لباس کادر با پارچه های ساده و در رنگ های مختلف دارند. لباس نیروهای ویژه نوپو نیز مشکی است.

انواع پارچه های نظامی با طرح های گیاهی

لباس نظامی

سایر طرح های معروف در پارچه ها و تورهای نظامی طرح های درختی مانند شاخ و برگ درختان ، تنه درختان ، گیاهان ، شالیزارها ، بوته های تو در تو و عکس هایی از پوشش زمین است. لباس های پنهان با نخ نیز در این گروه قرار دارند.

توجه: طرح های لباس نظامی استتار و تورهای استتار همچنین باید شامل کلاه ، روسری و روسری ، دستکش ، پارچه بافی ، کوله پشتی ، روکش اسلحه ، کت ، جوراب و کفش یا چکمه سرباز باشد.

پارچه برزنتی از مدل های لباس نظامی

انواع برزنت های ضد آب با طرح های دیجیتالی ، پلنگی یا گیاهی و طرح های استتار اغلب برای پوشاندن سلاح ، کیف ، کوله پشتی ، روکش سلاح های نظامی و تجهیزات استتار ، تانک ها و وسایل نقلیه نظامی استفاده می شود.

پارچه کتان نظامی

پارچه کتان با بافت مربع یا مورب ، که یک و نیم متر عرض دارد ، اغلب بین 2 تا 3 گرم وزن دارد و پارچه مناسب تری از لباس سنگین و کج برای مدل های لباس های نظامی است.

کتان ، که به دلیل وجود الیاف پنبه رسانای گرما و ضد تعریق است.

پارچه کتانی نظامی ساخته شده با الیاف طبیعی می تواند بهترین انتخاب برای تولید لباس نظامی باشد که در کنار مقاومت و دوام بالا ، راحتی و سبکی را نیز به همراه دارد.

امیدواریم این مقاله کوتاه مطالب مفیدی دراختیارتان قرار داده باشد. برای اطلاعات از قیمت ها و مدل های لباس نظامی با مشاوران ما تماس بگیرید.

Leave a Comment