لباسکار مهندسی

لباسکار مهندسی

لباسکار مهندسی لباسی است که با توجه به شرایط آب و هوایی ، سلیقه و نوع فعالیت کاری قابل انتخاب است. جدا از ضرورت پوشیدن لباسکار مهندسی مناسب در محل کار ،  یکی از دلایل مهمی که می توان خاطرنشان کرد حفظ جان فرد یا کاهش آسیب از خطرات احتمالی در حین فعالیت است.

مطمئناً کارایی لباسکار به اینجا ختم نمی شود بلکه ایجاد آراستگی و نظم در مهندسان یک مجموعه از دیگر مزایای استفاده از لباسکار است. البته این نکته را هم ذکر کنیم که با افزایش رقابت در عرضه محصولات یا خدمات و همچنین پیشرفت های چشمگیر در صنعت چاپ لباس ، امروزه کمتر سازمانی برای معرفی محصولات و خدمات خود از فضای مناسب پشت لباس استفاده نمی کند.

از آنجا که شاهد پیشرفتهای چشمگیری در صنعت نساجی و البته طراحی لباس هستیم ، لباسکار مهندسی نیز از این قاعده مستثنی نیست ، که باعث ایجاد تنوع بسیار بالایی در طرح و رنگ لباسکار مهندسی شده است که تا حد زیادی سلیقه بسیاری از افراد در انتخاب بهترین و مناسب ترین لباسکار مهندسی را فراهم کرده است که به همه مهندس ها با هر نوع سلیقه امکان می دهد لباس مناسب خود را برای محیط کار یا محل فعالیت خود انتخاب کنند.

سعی کنید اندازه و تناسب لباس خود را انتخاب کنید. اگر لباس برای شما خیلی گشاد باشد ، نمی تواند به درستی از شما محافظت کند و اگر از اندازه شما کوچکتر باشد ، باعث ایجاد محدودیت های حرکتی و احساس کلافگی می شود.

متریال لباسکار مهندسی

لباسکار مهندسی

 

بهترین ماده برای این نوع لباس الیاف طبیعی است که جریان هوا را بین بدن شما ایجاد می کند و تعریق بیش از حد ایجاد نمی کند. برای رعایت موارد بهداشتی باید لباسکار مهندسی زیاد شسته شود. متریال لباسکار مهندسی باید به گونه ای باشد که چین و چروک زیادی نداشته باشد و شیک بودن فرد را زیر سوال نبرد.

اگر در محیطی کار می کنید که آلودگی محیط زیاد است ، بهتر است لباس های شما لبه دار و جیب دار نباشد. زیرا این دو مورد باعث تجمع عفونت و رشد باکتری می شود.

 

انواع لباسکار مهندسی

لباسکار مهندسی

رنگ استفاده شده در این دسته از لباس ها عموما تیره است که در طیف رنگی سیاه ، خاکستری ، سرمه ای و قرمز است. این رنگ ها آلودگی ها را زیاد نشان نمی دهند اما این دلیلی برای دیر شستن لباس نیست.

ساده ترین مدل لباسکار مهندسی ، شلوار و کاپشن است. یعنی لباس های دو تکه. اما انواع دیگری از لباسکار نیز وجود دارد که بسته به شرایط استفاده می شود.

لباسکار مهندسی دوبنده که زیر آن باید از تی شرت استفاده کنید. بهتر است برای محافظت از دستان خود هنگام کار تی شرت آستین بلند بپوشید.

لباسکار مهندسی یکسره که کاپشن و شلوار به هم چسبیده است نوع دیگری از لباسکار است. اگر از این نوع لباس ها استفاده می کنید مراقب جریان های الکتریسیته در اطراف خود باشید. در این نوع لباس ها معمولا از زیپ های فلزی استفاده می شود که می تواند جذب کننده جریان الکتریسیته باشد. بهتر است در لباسکار از زیپ استفاده نکنید و به جای آن از چسب لباس و دکمه استفاده کنید.

برای طلاعات بیشتر درمورد انواع لباسکار اینجا کلیک کنید

Leave a Comment