انواع پارچه جین چیست و تاریخچه آن چگونه است؟

پارچه جین

 

پارچه جین یکی از پرطرفدار ترین پارچه های دنیا است که هر کدام از ما حداقل یک بار از این جنس خرید داشته ایم.انواع پارچه جین امروزه بخش بزرگی از صنعت پوشاک را به خود اختصاص داده است که این شامل انواع لباس، کاپشن، کت، کیف، کفش و مخصوصا شلوار های مختلف در رنگ های متفاوت می باشد. با توجه به برند های مختلف پارچه و لباس می بایست بهترین و با کیفیت ترین را برای لباس کار انتخاب کرد. این لباس کار می بایست با توجه به نوع پارچه میبایست از آن استفاده کرد. در کارخانجات و معادن از پارچه جین بسیار زیاد استفاده می شود زیرا

همچنین این پارچه را می توان در رنگ های غیر از آبی نیز پیدا کرد، رنگ هایی مثل خاکستری روشن تا قهوه ای از دیگر رنگ های حاصل از این پارچه زیبا و کاربردی می باشند.

سازنده انواع پارچه جین کیست؟

 

انواع پارچه جین

 

این محصول اولین بار در حدود اوایل سال 1873 توسط لوی استراوس باوارایی تولید شد، او اولین بار ایده تولید این محصول را از جایی گرفت که متوجه شد بسیاری از کارگران و کشاورزان به علت کار سنگینی کاری که دارند مدام با مشکل پاره شدن شلوار مواجه می شوند، در نتیجه تصمیم گرفت برای حل این مشکل از یک پارچه ضخیم استفاده کند؛

امروزه مارک لوی استراوس levis  به یکی از بزرگترین برند های دنیا تبدیل شده است که ابتدا با یک تیم سه نفره در معدن های آمریکا کار خود را شروع کردند.

جنس انواع پارچه جین چیست؟

 

پارچه جین

 

“انواع پارچه جین” در واقع یک نوع کتان محسوب می شود که پنبه از زیر دو یا چند نخ پیچ دار عبور میکند. جنس این پارچه به طور کامل از پنبه است که دارای رشته و بافتی پیچیده است. هسته رشته نخ های جین معمولا همیشه سفید می ماند و سطح آن توسط رنگرزی به طور معمول به رنگ نیلی یا دیگر رنگ ها رنگ زده می شود؛

در واقع دلیل اینکه رنگ برخی از جین ها بعد از گذشت چند سال به سفیدی کشیده می شود نیز همین است. همچنین جالب است بدانید که در ابتدا انواع پارچه جین با استفاده از گیاه نیل رنگ زده میشد که از مقاومت خوبی نیز برخوردار بود اما در عصر جدید آن را صرفا با رنگ های مصنوعی رنگ می کنند.

ریشه اصلی انواع پارچه جین به شهر نیمز فرانسه باز میگردد و از پارچه ای به نام «سرژ دنیمز» گرفته می شود. از دیگر ویژگی های این پارچه می توانیم به مسئله به ندرت پاره یا ساییده شدنش اشاره کنیم. در ادامه این متن مدل های مختلفی از شلوار که می توانیم با پارچه جین تولید کنیم را با هم بررسی می کنیم.

با انواع شلوار جین

 

شلوار جین

 

  • مدل شلوار اسکینی: این مدل چند سالی می شود که بسیار در بازار مد مورد توجه قرار گرفته است. این مدل کاملا روی پوست شما قرار می گیرد و به نوعی چسبنده است.

 

  • مدل شلوار اسلیم: مدل های اسلیم همانطور که از نامش پیداست در واقع به نوعی سایز تنگ و لاغر است اما به چسبندگی مدل های اسکینی نیست. این مدل نیز کاملا اسپورت است و بسیار پرطرفدار می باشد.

 

  • مدل شلوار راسته: مدل راسته را تا حتی در رده مدل های کلاسیک قرار می گیرد. دلیل این نامگذاری نیز این است که این مدل از پایین پا تا بالا کاملا صاف و راسته قرار میگیرد و خارج از رده گشاد یا تنگ است؛ این مدل برای افرادی که به ساده پوش بودن علاقه دارند بسیار مناسب است.

 

  • مدل شلوار جین بوت کات: دلیل این نامگذاری به این علت می باشد که مدل جین بوت کات را بیشتر به همراه بوت می پوشند و قسمت ساق بوت را با پاچه گشادی که این مدل دارد پنهان می کنند. قسمت بالایی این شلوار راسته است و قسمت پایینی آن گشاد تر می باشد.

 

  • مدل شلوار جین پاچه گشاد: این مدل در اواخر قرن بیستم به شدت طرفدار پیدا کرد، سبک آن تا حدی مشابه مدل جین بوت کات است با این تفاوت که پاچه های این مدل بسیار گشادتر است. این مدل معمولا برای افراد قد بلند یا افرادی که پاهای نسبتا بزرگی دارند بسیار مناسب است.

ما در این مقاله سعی کردیم به شما یک توضیح کلی درمورد انواع پارچه جین بدهیم. امیدواریم از این مقاله لذت برده باشید.

شرکت روناک تجارت جم با سابقه درخشانی که در انواع پارچه ها مخصوصا پارچه جین دارد می تواند بهترین مشاوره را به شما بدهد. می توانید برای اطلاعات بیشتر با مشاوران ما تماس بگیرید.

Leave a Comment