استاندارد لباسکار صنعتی

لباسکار صنعتی

استاندارد لباسکار از جمله موارد مهم است که باید به آن توجه کنیم . لباسکار به عنوان یکی از تجهیزات محافظت شخصی در نظر گرفته می شود و کلیه کارمندان باید با لباس کار مناسب در محل کار حضور داشته باشند. لباس فرم کارمندان دارای مشخصات زیر است و مطابق مقررات زیر در اختیار کارمندان قرار می گیرد.

لباسکار معمولاً پوششی برای یکسان سازی پوشش پرسنل در محل کار و تفکیک قسمتهای مختلف با توجه به رنگ مدل و همچنین پوششی سراسری برای محافظت از تنه ، دست و پا در برابر شرایط محیطی است.

معمولاً ساده ترین نوع ( استاندارد لباسکار ) صنعتی به دو شکل بلوز و شلوار (دو تکه) یا ژاکت و شلوار و ساخته شده از الیاف طبیعی (پنبه یا پنبه پلی استر) یا درصدی از الیاف طبیعی و مصنوعی (فلامنت ویسکوز) و در بعضی موارد از الیاف شیمیایی و صنعتی تولید می شود. به طور طبیعی ، هرچه الیاف استفاده شده در پارچه طبیعی تر باشند ، تبادل حرارتی راحت تر است.

نکاتی برای استفاده از لباسکار صنعتی

لباسکار صنعتی

  • پرسنلی که با تجهیزات و ماشین آلات کار می کنند باید از لباسی استفاده کنند که هیچ قسمت باز یا پاره ای نداشته باشد و آویختن وسایلی از قبیل ساعت ، زنجیر ، کلید و مانند آن کاملاً ممنوع است.
  • کارمندانی که نوع کار آنها به گونه ای است که باید در ارتفاع کار کنند ، لازم است از کمربند ایمنی نوع Harness استفاده کنند.
  • پیش بند سربی زیر کمر برای محافظت از بدن در برابر اشعه ها، مهم است.
  • برای جوشکارها ، به دلیل شرایط خاص کار ، علاوه بر لباسکار ، استفاده از پیش بند چرمی نیز ضروری است.
  • برای استحکام بیشتر ، از پارچه هایی با بافت کجراه یا با چگالی بالا استفاده شود.
  • تمام اتصالات کمربندها باید روزانه بررسی شود و در صورت لزوم تعویض شود.
  • تحویل لباسکار هر 6 ماه یک دست مهم است.
  • “استاندارد لباسکار” صنعتی باید به گونه ای باشد که متناسب با نوع و اندازه هر فرد انتخاب شود.

 

 

انواع استاندارد لباسکار صنعتی در این بخش توضیح داده خواهد شد:

استاندارد لباسکار صنعتی

استاندارد لباسکار HSE

این استاندارد با توجه به شرایط کار ، مقاومت و دوام پارچه ، دوخت و چرخش پارچه و طرح و رنگ لباس مربوط به پارچه است. مواد پارچه با توجه به شرایط باید با توجه به شرایط آب و هوایی و فصلی مقاومت در برابر جمع شدگی ، عدم تولید الکتریسیته ساکن باشد. برای استحکام بیشتر ، پارچه باید دارای بافت کج و 4 نخ دولا باشد. دوخت محکم و چرخ کاری دوباره لباس کار ، باعث می شود تا لباسکار با دوامی تولید شود. طرح و رنگ لباس باید مطابق استاندارد و موارد ایمنی در نظر گرفته شود.

استاندارد UV 801 استاندارد

این استاندارد از پوست در برابر اشعه های مضر آفتاب محافظت می کند. برای شخصی که بیشتر وقت خود را در فضای باز می گذراند ، از این لباس استفاده می شود.

 

استاندارد لباسکار صنعتی EN ISO 20471

این استاندارد برای لباس هایی است که باید شب ها دیده شوند. این لباس ها برای کار در ترافیک ، کار با جرثقیل و تمام وسایل نقلیه موتوری مورد نیاز است. این لباس ها مخصوصاً برای کار در شب و تاریکی استفاده می شود. این لباس ها خطرات احتمالی دور از چشم را کاهش می دهد. این لباس ها استاندارد خاصی دارند که خاصیت شب تابی آن ها نباید به مرور زمان به دلیل شستشو، از بین بروند.

 

استاندارد لباسکار صنعتی EN 342

استاندارد EN 342 برای لباس هایی است که بدن را در برابر سرما محافظت می کند. این لباس های کار باید از قدرت بیش از حد و شرایط بد آب و هوایی محافظت کنند. لباس کار باید در برابر خیس شدن مقاوم باشد.

استاندارد لباسکار صنعتی EN 343

استاندارد EN 343 از کارمندان در برابر باد و شرایط بد آب و هوایی محافظت می کند. در این استاندارد ، لباس باید طوری طراحی شود تا در تمام شرایط جوی، از بدن محافظت کند. راحتی این لباس ها نیز مهم است تا بدن بتواند به راحتی نفس بکشد و بیش از حد عرق نکند.

 

استاندارد لباسکار صنعتی EN ISO 11611

استاندارد EN ISO 11611  در برابر جوشکاری و فرآیند های از شخص محفاظت می کند. این نوع استاندارد شخص را در برابر جرقه ، تماس کوتاه با کابل برق ، شوک الکتریکی ، تماس مختصربا آتش محافظت می کند.

استاندارد لباسکار صنعتی EN ISO 11612

EN ISO 11612  کارمندان را در برابر گرما و آتش محافظت می کند. لباس کار تولید شده با این استاندارد برای کارگران برق کار، کارگران صنعتی و غیره مناسب است.

 

استاندارد لباسکار صنعتی EN ISO 15797

استاندارد لباسکار صنعتی EN ISO 15797 نشانگر مقاومت لباس در برابر شستشو های صنعتی و خشک کردن است.

برای اطلاعات بیشتر زمینه انواع لباسکار صنعتی می توانید با ما تماس بگیرید.

۰۹۱۲۲۶۲۰۳۵۸

0۲۱-۸۸۵۲۱۴۷۲

Leave a Comment