لباسکار ایرانی مناسب و لباسکار خارجی مناسب

ایمنی و راحتی دو مولفه مهم در هنگام انجام هر کاری از جمله کارهای ساختمانی و عملیاتی هستند. استفاده از تجهیزات ایمنی در محل کار ضروری و مهم است و از وقوع حوادث خطرناک و مضر جلوگیری می کند. درواقع لباسکار ایرانی مناسب هم ار تجهیزات مهم به شمار می رود.
هر کارگر و کارمند در محیط های غیر اداری باید از تجهیزات ایمنی مانند کلاه ایمنی ، عینک ، لباس و کفش مناسب استفاده کند.

لباسکار با کیفیت و مناسب

لباسکار ایرانی و خارجی

لباس های کار برای جلوگیری از تماس اجسام تیز و تیز و مواد خارجی با بدن ، کل بدن را می پوشاند. باغبانی ، تراشکاری و کار در کارگاه های نجاری از جمله مشاغلی است که نیاز به لباسکار دارد.
لباس های کار در مدل ها و رنگ های مختلفی طراحی و تولید می شوند و انواع مختلفی دارند. بعضی از آنها چند جیب دارند تا وسایل و تجهیزات لازم را در خود قرار دهند.

لباسکار در انواع مختلف کاپشن ، کت و شلوار دو پایه طراحی و دوخته می شود و رنگ آنها با یکدیگر متفاوت است. به عنوان مثال ، به کارگرانی که شب و در محیط های تاریک کار می کنند توصیه می شود برای آگاهی افراد دیگر از حضور خود ، از لباس هایی با شبرنگ یا لوگو استفاده کنند.

نکات مهم هنگام انتخاب لباسکار مناسب

لباسکار

هنگام انتخاب لباسکار باید به اندازه آن توجه کنید. لباس های بزرگ یا کوچک ممکن است برای فرد دردسر ایجاد کند. اگر اندازه لباس کوچک باشد ، ممکن است هنگام کار ، حرکت و حرکت دست و پاها به راحتی امکان پذیر نباشد. برخی از لباس های کار دارای زیپ قابل تنظیم در مچ پا بوده و می توان اندازه آنها را تغییر داد. مدل های دو بنده لباسکار نیز قابل تنظیم هستند.

لباسکار از کثیف شدن لباس های دیگر جلوگیری می کند. برخی از لباس های کار ضد آب و نسوز هستند و برای کارهای خاص استفاده می شوند.

لباسکار فقط برای کارهای کارگاهی و عملیاتی نیست. پزشکان و پرستاران افراد دیگری هستند که هنگام کار در بیمارستان ها و مراکز درمانی ملزم به پوشیدن لباس هستند. پیش بند آشپزها و باریستای کافه ها نیز از جمله لباس های کار هستند. این لباس ها دارای تزئینات و رنگ های خاصی هستند و معمولاً در جلوی آنها جیب دارند. لباسکار کافه ها و رستوران ها نیروی کار را در یک رنگ متحد کرده و نوعی وحدت ایجاد می کند.

اهمیت لباسکار برای شرکت ها و کارخانه ها

لباسکار

وقتی برای انجام کاری لباس مخصوص می پوشید ، به این معنی است که به آن کار جایگاه ویژه ای می دهید و این کار با سایر کارهای روزمره متفاوت است.

پوشیدن لباسکار به معنای ارزش گذاری برای کاری است که انجام می دهید. این موضوع در سازمان ها ، شرکت ها و کارخانه ها بسیار مهمتر می شود.

داشتن لباسکار یکنواخت برای یک شرکت در صورتی که شیک ، زیبا و راحت باشد تاثیر باورنکردنی در بهره وری و رضایت شغلی کارکنان دارد. لباس مخصوص کار می تواند احساس خوبی از کار در شرکت به کارمندان می دهد.

 

نکات مهم در طراحی لباسکار ایرانی و لباسکار خارجی

لباسکار

اگر لباسکار برای محیط های سرد طراحی شده است ، باید عایق حرارت باشد تا فرد در لباس احساس سرمای شدید نکند. اما در این بین ، لباس های کاری که برای تابستان یا محیط های گرم تولید می شوند باید از الیاف طبیعی ساخته شوند تا تبادل گرما و هوا به راحتی انجام شود. حالا فرقی ندارد که لباسکار ایرانی باشد یا خارجی.

جنس لباسکار ایرانی و لباسکار خارجی نقش مهمی در تعیین ایمنی دارد. برای مثال شخصی که در کنار کوره ای است و که دمای بالایی دارد ، لباس باید عایق حرارتی بالایی داشته باشد.

در میان مشاغل مختلف ، کارگران به لباسکار بیشتری احتیاج دارند و باید بیشتر در تولید لباسکار کارگران دقت شود. این افراد بسیار بیشتر در معرض خطر هستند ،

بنابراین لباس فرم کارگران باید بتواند به خوبی از جان این افراد محافظت کند. لباسکار باید ماندگاری بالایی داشته باشد و در برابر شوک، گرما ، سرما در امان باشد.

 

نکاتی که باید در تولید و خرید لباسکار ایرانی و لباسکار خارجی رعایت شود

  • رنگ لباسکار

جدا از اینکه لباسکار ایرانی است یا خارجی می بایست رنگ مناسب لباسکار خود را انتخاب کنید. بیشتر لباس ها دارای رنگ هایی هستند که پس از شستشوی مکرر از بین نمی روند.

در بعضی مشاغل ، لباسکار باید شبرنگ داشته باشد و به عنوان مثال در مورد لباسکار رفتگر ، باید رنگی انتخاب شود که در تاریکی شب کاملاً نمایان باشد. این رنگ ها در برخی از لباس های کار دیده نمی شود. در واقع این ویژگی هم در لباسکار ایرانی رعایت شده است و هم در لباسکار خارجی.

به عنوان مثال ، لباسکار مهندسی که در کارخانه کار می کند می تواند سرمه ای یا خاکستری باشد ، اما آستین ها باید از راه راه های نارنجی یا سبز فسفری استفاده کنند.

  • محافظت لباسکار

لباسکار باید نفوذ ناپذیر باشد. این امر به ویژه در مشاغلی که با رنگ و اسید کار می کنند بیشتر صدق می کند. به عنوان مثال ، لباسکار یک نقاش ساختمان باید همراه با دستکش و ماسک و سرهمی باشد. نفوذ مواد شیمیایی از طریق درز لباس فرد را به خطر می اندازد. بنابراین ، در تولید لباسکار ، درزها باید چندین بار چرخکاری شوند تا در حین کار باز نشود.

  • سایز لباسکار

ابتدا لباسکار باید متناسب با اندام شما باشد. اگر اندازه آن کوچکتر باشد و به بدن بچسبد ، احساس ناخوشایندی ایجاد کرده و از حرکت و کار جلوگیری می کند. اگر لباس های کارتان گشاد باشد ، دست و پا گیر و خطرناک خواهد بود. بنابراین لباسکار متناسب با اندازه شما دقیقاً انتخاب کنید.

  • راحتی و دمای لباسکار

لباسکار را با توجه به فصلی که در آن قرار داریم بخرید و تغییر دهید. شما نمی توانید لباسکار را که در زمستان می پوشید در تابستان بپوشید زیرا لباسکار خود باعث تعریق بیش از حد بدن می شود و احساس راحتی نمی کند.

شما باید در لباسکار خود احساس راحتی کنید. این احساس راحتی باید هنگام تعویض لباس و هم هنگام پوشیدن با شما باشد. اگر هنگام پوشیدن لباسکار احساس خوبی ندارید ، بدانید که این احساس مانع از پوشیدن هر روز لباسکار می شود.

و بسته به شغل شما ایمنی شما را کاهش می دهد. تمام هدف تولید لباسکار و استفاده از آن در طول فعالیت حفظ سلامتی و افزایش ایمنی است.

سایر ویژگی های لباسکار ایرانی و لباسکار خارجی

لباسکار

اگر دقت کرده باشید ، لباس های کار استاندارد جیب و کمربند ندارند. وجود جیب در لباس های کار می تواند باعث جمع شدن آلودگی شود و از آنجا که لباسکار برای مدت طولانی روی بدن فرد می ماند باعث بیماری می شود.

از زیپ در تولید لباسکار استفاده نمی شود. زیپ ها می توانند در شرایط کاری مختلف برق را هدایت کرده و جان فرد را به خطر بیندازند.

هنگام خرید لباسکار مطمئن شوید که پوشیدن و تعویض آنها به سرعت و به راحتی انجام می شود. اگر پوشیدن لباس های کار جلوی دست و پای شما را می گیرد و موجب کلافگی شما می شود، این عوامل از پوشیدن لباسکار برای مدت طولانی جلوگیری می کند.

برای اطلاعات بیشتر در زمینه انواع لباسکار ایرانی و خارجی می توانید اینجا کلیک کنید.

Leave a Comment