پیراهن مردانه مجلسی برای افراد شیک پوش

پیراهن مردانه

پیراهن مردانه مجلسی یکی از مهمترین لباس های مردانه است که در سبک رسمی و نیمه رسمی نقش مهمی دارد ، بنابراین هر مرد شیک پوش باید اصول اولیه پیراهن مردانه مجلسی و ویژگی های خاص آن را بداند تا بهترین پیراهن مردانه رسمی یا غیررسمی را بشناسد.

پیراهن چهارخانه مردانه

پیراهن مردانه چهارخانه

پیراهن های مردانه ابتدا باید کاملاً مناسب شما باشند ، بنابراین عوامل دیگری مانند مدل یقه ، سربند ، پشت و انتقال در انتخاب شما تأثیرگذار است. در مقالات قبلی ، به تعدادی از این عوامل اشاره شد و در این مقاله ، هر آنچه در مورد پیراهن های رسمی مردانه باید بدانید را با جزئیات بیشتری می خوانید تا بتوانید انتخاب صحیح و سبکی عالی برای خود داشته باشید.

آشنایی با پیراهن مردانه مجلسی

پیراهن مردانه مجلسی

 

پیراهن مردانه مجلسی پیراهنی است که آستین بلند ، آستین و یقه مردانه دارد و با یک دکمه بسته می شود. این ساده ترین تعریف برای پیراهن مردانه مجلسی است ، اما وقتی صحبت از تفاوت پیراهن مردانه مجلسی و ورزشی می شود ، این تعاریف چندان ساده نیستند.

به عنوان مثال ، دکمه های پیراهن مردانه مجلسی از پایین به بالا بسته می شوند ، در دکمه های سر ، پس از پوشیده شدن بسته می شوند ، در حالی که در پیراهن های گاه به گاه ، دقیقاً برعکس است. تمام دکمه های پیراهن مردانه مجلسی باید بسته باشد و در صورت امکان باید کراوات یا پاپیون همراه باشد ، در حالی که در پیراهن غیر رسمی این کار ضروری نیست.

انواع مختلف یقه پیراهن و آستین پیراهن مردانه مجلسی وجود دارد که نقش مهمی در سطح پیراهن های رسمی و غیررسمی دارد و در مقالات قبلی ، همه آنها با ویژگی ها و کاربردهای خاص هر یک شرح داده شد. به طور کلی پیراهن های آستین کوتاه با کت پوشیده نمی شوند ، بنابراین در دسته پیراهن های رسمی مردانه قرار نمی گیرند.

جالب است بدانید که در نیم قرن گذشته ، پیراهن های مردانه از نوعی لباس زیر به بخشی اساسی در سبک مردان تبدیل شده اند. در گذشته این پیراهن ها رنگ بندی خاصی نداشتند و فقط در رنگ سفید ساده یافت می شدند ، اما امروزه تنوع رنگ و طرح پیراهن های رسمی بسیار افزایش یافته است.

پیراهن های سفید مردانه با روسری تمیز قبلا نمادی از موقعیت اجتماعی بالا بودند زیرا پوشیدن چنین لباسی به این معنی بود که این فرد کار دستی انجام نمی داد و یکی از اقشار ثروتمند جامعه بود. اما امروز ، فارغ از اینکه چه شغل یا موقعیتی در جامعه داشته باشید ، به هر حال به پیراهن مردانه مجلسی نیاز دارید.

سایز پیراهن مردانه مجلسی

پیراهن مردانه مجلسی چهارخانه

 

همانطور که می دانید اندازه لباس مخصوصاً لباس مردانه با استایل رسمی در مد بسیار مهم است اما متأسفانه اکثر آقایان پیراهنی را می پوشند که دقیقاً به اندازه اندام آنها نباشد. اندازه پیراهن مردانه مجلسی به این معنی است که تنه ، سینه ، شکم ، شانه ها ، یقه ، آستین ، سربند و تمام قسمت های پیراهن کاملاً اندازه هستند و در هیچ بخشی پهن یا باریک و بلند و کوتاه نیستند. این اندازه حد مشخص کننده مد شماست که باید آن را بسیار جدی بگیرید تا ظاهری عالی و سطح بالا داشته باشید.

هر فرد دارای مشخصات بدنی خاصی است و تولیدکنندگان عمده پوشاک امکان تأمین نیازهای همه اقشار جامعه را ندارند ، بنابراین هنگام تهیه پیراهن آماده همیشه این احتمال وجود دارد که بخشی از آن کمی تنگ یا گشاد باشد در این موقعیت.

لباس های دست ساز سفارشی می تواند به شما کمک کند. در هر صورت ، پیراهن مردانه مجلسی ، چه با کت پوشیده باشد و چه بدون کت ، باید کاملاً راحت روی شانه ها قرار بگیرد و در بازوها احساس راحتی کند و به شما اجازه دهد آنها را به راحتی حرکت دهید. دکمه های پیراهن چه در جلو و یقه و چه در آستین باید به راحتی بسته شوند و هیچ فاصله ای بین آنها وجود نداشته باشد. استفاده از زیر پیراهن با پیراهن توصیه می شود تا عرق و چربی بدن جذب پیراهن نشود و نیاز به شستشوی کمتری داشته باشد.

رنگ و مواد پیراهن مردانه مجلسی

پیراهن مردانه چهارخانه قهوه ای

 

رنگ پیراهن اولین چیزی است که توجه دیگران را به خود جلب می کند و از این نظر بسیار مهم است زیرا می تواند پیام مهمی را در مورد شخصی که آن را پوشیده است به همراه داشته باشد ، به عنوان مثال او فردی اجتماعی یا درون گرا است. اما نداشتن پیام بسیار بهتر از داشتن پیام نادرست یا نامناسب است ، اما اگر درک خوبی از رنگ ها داشته باشید ، می توانید یک پیام درست و کنترل شده را منتقل کنید. رنگ سفید بهترین و بدون ریسک برای پیراهن است که همیشه در همه جا پذیرفته می شود و رسمی ترین رنگ است.

دومین رنگ رسمی متعلق به آبی است و سپس می توانید از رنگ های خاکستری ، و سیاه رنگ استفاده کنید ، انتخاب کنید که کدام یک بهتر است رنگ آن با رنگ لباس های دیگر و همچنین رنگ پوست ، رنگ مو مطابقت داشته باشد. و رنگ چشم و کنتراست بین آنها را در نظر بگیرید و فراموش نکنید که سبک شخصی شما همیشه بر قوانین مد و روند فصل اولویت دارد.

در مورد طرح های پیراهن ، همیشه با یک طراحی ساده در اولویت است ، اما علاوه بر این می توانید از نوارها و مربع های کوچک در طرح رنگی نزدیک نیز استفاده کنید. دو گزینه برای انتخاب مواد پیراهن ، نخ و الیاف مصنوعی وجود دارد. هر یک از این الیاف مزایای خاص خود را دارد ، به عنوان مثال  جیب در پیراهن های مردانه برای ایجاد تنوع در مدل افزوده شده است و کاربردی و ضروری خاصی ندارد پس اگر از این جیب استفاده نمی کنید بهتر است پیراهن های بدون جیب را که ساده تر و شیک تر است انتخاب کنید. اما اگر به جیب پیراهن علاقه مند هستید انواع تک جیب و مستطیلی را در انواع دو جیب با گوش های گرد و زاویه دار ترجیح می دهید.

پشت پیراهن مردانه مجلسی هم معمولاً یک پیلی باکسی ساده در خود دارد که فلسفه آن را در دهه های قبل و زمانی که پیراهن را به عنوان لباس کار می کند استفاده می کند در صورت باز شدن باعث می شود.
کارگرانی که از محل کار بازمی گشتند باید پیراهن خود را در اینجا آویزان انجام دهد که تا صبح چروک نشود اما این پیراهن ها را در اینجا قرار می دهد تا آویزان شود که به دلیل این که یک پیلی باکسی ساده پشت پیراهن برای کمک به این پیراهن را به آویزان کمک کند کرد به دلایلی این پیلی در سال ها بعد در پیراهن مردانه مجلسی هم مورد استفاده قرار گرفت اما اگر می خواهید پیراهنی شیک و رسمی برای خودتان انتخاب کنید مدل های ساده و بدون پیلی بروید.

توصیه هایی برای تازه کارها در انتخاب پیراهن مردانه مجلسی

پیراهن مردانه چهارخانه قرمز

 

حال که همه نکات مربوط به انتخاب پیراهن مردانه مجلسی که فراگرفتید بعد از انتخاب مجموعه ای که پیراهن های خود را انتخاب کنید. پس از انتخاب اندازه ترین پیراهن و مناسب ترین و رسمی ترین مدل نوبت به انتخاب رنگ است.
اگر اولین خرید شما می باشد برای این که با مشکل ناهماهنگی رنگی مواجه نشوید و پس از پوشیدن لباس اعتماد به نفس خود را به نفس کافی داشته باشید همیشه رنگی را انتخاب کنید که با همه کت ها و ژاکت های شما سازگار باشد. پس از آن به جزئیات لباس توجه کنید و همیشه ساده ترین پیراهن را از بهترین جنسیت انتخاب کنید.

بیشتر پیراهن های مردانه برش مخروطی دارند به این معنی که در قسمت سینه بزرگتر از قسمت کمر وجود دارد ، بهتر است زمانی که پیراهن در شلوار قرار می گیرد ، بهترین کفش بدن و فرم اندام شما باید باشد.
برای انتخاب پیراهن آستین بلند پس از بستن دکمه سرآستین ، انتهای آستین در قسمت انتهای استخوان شست دست قرار می گیرد. برای انتخاب پیراهنی با مناسب بودن آن در داخل شلوار قرار دهید و دستانتان را بالای سرتان ببرید اگر پیراهن از شلوارتان خارج شود ، آن را کوتاه کنید.

موضوع دیگر در انتخاب پیراهن مردانه سرآستین آن است ، که می تواند رسمی یا خودمانی (کژوال) باشد آن را مشخص کند. سرآستین های معمولی یک یا چند دکمه دارند و سرآستین های فرانسوی دولایه هستند. آستین های با طول متغیر مدل دیگر از آستین پیراهن مردانه هستند ، که با بند آستین جمع می شوند.

Leave a Comment