مشخصات پارچه نظامی چیست :

مشخصات پارچه نظامی و لباس نظامی با توجه به نوع ارگان ، منطقه آب و هوایی ، پوشش زمینی ، نوع عملیات ، نوع وظیفه سرباز ، زمان صلح یا جنگ و … باید تحت عوامل مختلف کیفی باشد ، البته مواردی مانند طراحی شیک و دوخت ، مقاومت پارچه مقاومت رنگ چاپ در شستشو ، وزن سبک لباس و راحتی فرد در همه موارد ثابت است و باید مورد توجه قرار گیرد.

مهمترین ویژگی لباسهای سرباز و لباسهای استتار که مربوط به نوع پارچه نظامی مورد استفاده است ، مقاومت بالا و وزن سبک آن است که به دلیل کاهش هزینه ها ، اقتصادی ترین پارچه می تواند پارچه های ترگال و کجراه و پس از آن پارچه های برزنتی ، گورتکس-کوردورا نامید. این ها از مشخصات پارچه نظامی است.

پارچه نظامی ترگال کجراه :

پارچه ترگال

مشخصات پارچه نظامی کجراه بدین شکل است که با وزن 290 گرم و عرض 150 سانتی متر با طرح پلنگی ، کامپیوتری یا طرح ساده ، پرکاربردترین نوع پارچه در لباس افراد در صنایع دفاعی- تهاجمی است که قیمت بسیار مناسب تری دارد.

پارچه ترگال ساده با بافت مربع کوچک که از آن به عنوان طرح بافت شطرنجی نیز یاد می شود ، یکی از انواع پرکاربرد در لباس نیروهای نظامی است که دارای زیر دست بهتری است. پارچه ترگال کجراه پارچه ای تخت است که از شبکه ای از الیاف پلی استر و ویسکوز تشکیل شده است. پارچه ترگال ساده 240 گرم و پارچه کجراه 290 گرم است و می تواند در رنگ های مختلف رنگ شود و یا با طرح های مختلف چاپ شود.

هنگام بحث در مورد چاپ پارچه ، باید توجه داشت که نوع چاپ باید راکتیو (تک رنگ) باشد تا در مقابل شستشوها ، نور و آفتاب ، کیفیت رنگ خود را از دست ندهد.

برای راهپیمایی ها ، کارناوال ها ، لباس های افراد شبه نظامی ، شلوار کردی و … نوعی از کجراه معروف به فلامنتی ، که قیمت بسیار پایینی دارد تولید شده است. این پارچه کجراه با چله فلامنت و پود پلی استر پنبه ای معمولاً به صورت طرح های پلنگی و دیجیتالی با چاپ پیگمنت چاپ می شود و به دلیل نوع چاپ ، معمولاً رنگ ثابت نیستند. مشخصات پارچه نظامی کجراه شامل این موارد بالا بود.

نسل جدید پارچه نظامی :

پارچه نظامی نسل جدید

مشخصات پارچه نظامی نسل جدید کمی متفاوت است. با پیشرفت تکنولوژی و صنعت نساجی ، پارچه های لباس سربازان توانایی های ویژه ای پیدا کردند. برخی از این فناوری ها محرمانه هستند و به اطلاع عموم نمی رسند. جالب ترین پارچه های نظامی نسل جدید پارچه های الکترونیکی (وزن سبک ، توانایی تولید برق و ارسال ، دریافت و ذخیره اطلاعات و داده ها) ، پارچه های نانو ، پارچه های ضد گلوله و لباس هایی که پارچه آنها مانند آینه و انعکاسی از محیط اطراف هستند . با مطالعه پارچه های هوشمند و کاربردهای آن ، درک بهتری از پارچه های نسل جدید خواهید داشت.

صادرات و واردات پارچه نظامی :

مشخصات پارچه نظامی

آیا با کارخانه هایی که انواع مشخصات پارچه های نظامی را تولید می کنند آشنا هستید؟ آیا از میزان تولید پارچه نظامی در کارخانه های نساجی ایران اطلاع دارید؟

صنعت نساجی ایران به زودی به اهمیت و مصرف زیاد پارچه های نظامی و نظامی برای لباس های نظامی و صنعت مد پی برد. در کشور ما کارخانه های نساجی بسیاری تولید پارچه های نظامی وجود دارد و بدون شک ایران یکی از بزرگترین تولید کنندگان پارچه های نظامی در خاورمیانه است.

در سالهای اخیر ، به دلیل اوضاع منطقه ای و سیاسی در خاورمیانه ، صادرات انواع پارچه های نظامی به کشورهایی مانند عراق ، روسیه ، لبنان ، کویت ، امارات و افغانستان رونق گرفته و بسیاری از بازرگانان نساجی در این زمینه فعال هستند. فعالان حوزه نساجی و صادرکنندگان نساجی باید توجه داشته باشند که با در نظر گرفتن تقاضای زیاد بازار سایر کشورها برای انواع پارچه های نظامی تولید شده در ایران ، می تواند این رشته پردرآمد را برای تجارت انتخاب کند. پس باید به مشخصات پارچه نظامی آگاه باشند و بهترین نوع آن را تولید کنند.

قیمت خرید انواع پارچه نظامی :

پارچه نظامی

از انواع مشخصات پارچه نظامی می توان به فروش پارچه های پلنگی نظامی و مدل های دیجیتالی جدید و انواع پارچه های نظامی ، استتار ، شکار و …  اشاره کرد که در بازار توزیع اکثر شهرهای ایران انجام می شود. به دلیل تعداد زیاد کارخانه های نساجی در شهرهای اصفهان و یزد ، در مورد این پارچه ، این دو شهر مراکز اصلی تولید هستند.

قیمت تولید و توزیع پارچه های نظامی در بازار عمده فروشی پارچه با توجه به نوع پارچه ، ضخامت و گرماژ ، کیفیت رنگ و نوع چاپ ، محبوبیت طرح ، کشور تولید کننده و محبوبیت مارک تجاری سازنده ، متفاوت است.

بهترین پیشنهاد برای داشتن خرید عمده با قیمت ارزان ، آشنایی با نحوه خرید اینترنتی پارچه نظامی ، دانستن اسرار خرید پارچه ، برقراری ارتباط با تولیدکنندگان پارچه نظامی و همچنین شناخت مراکز معتبر فروش بازار است.

 

آیا انواع مختلفی از پارچه نظامی دیجیتالی خاکی وجود دارد و آیا فروش آنلاین این پارچه ها قابل اعتماد است؟

مشخصات پارچه نظامی خاکی دیجیتالی در دو طرح با تراکم پیکسل بالا و تراکم پیکسل کم در بازار موجود است که توانسته سلیقه های مختلف مصرف کنندگان خود را چه در بخش نظامی و چه در بازارهای عمومی برآورده کند. وجود این اختلافات و مصرف کنندگان خاص باعث فروش شده است.

فروش اینترنتی این پارچه ها باید بسیار بالا باشد زیرا تمام خصوصیات این کالاها به اضافه قیمت نهایی و خدمات تحویل درب منزل در این نوع فروش وجود دارد و مصرف کننده می تواند بدون صرف وقت زیاد و با اطمینان از سایتهای فروش تولید کنندگان اصلی به کالای مورد نظر خود دست پیدا کند.

مشخصات انواع پارچه نظامی پنبه ای

پارچه نظامی

فروش انواع پارچه نظامی در بازار رایج است ، اما یکی از مواردی که بسیار مورد استفاده قرار می گیرد پنبه است.پارچه های نظامی بسته به نوع مواد و طرح های مختلفی که دارند ، انواع مختلفی دارند و حتی بسته به آب و هوای هر کشور یا منطقه جنگی از آنها به اشکال مختلف استفاده می شود.

اما این یکی از معروف ترین و پرکاربردترین انواع پنبه است زیرا لباس های بخش نظامی به دلیل استفاده مکرر آنها به سرعت فرسوده می شوند ، اما یکی از ویژگی های مهم این پارچه این است که در هنگام خشک و مرطوب بودن از مقاومت خوبی برخوردار است قابل شستشو خوب است و در شستشوی مکرر دوام خود را به سرعت از دست نمی دهد. این دلایل باعث شده است که انواع مختلف آن در صنعت نساجی نظامی مورد استفاده قرار گیرد.

برای آگاهی بیشتر از مشخصات پارچه نظامی می توانید با مشاوران شرکت روناک تجارت جم تماس بگیرید.

Leave a Comment