همه چیز درمورد پارچه جین برای شلوار لی

پارچه جین برای شلوار لی

پارچه جین برای شلوار لی از نوعی پارچه به نام دنیم بافته می شود. آنچه در بازار و عموم مردم به لی معروف است. لی در واقع یک مارک از لباس های جین بود که به دلیل کیفیت عالی لباس این برند خیلی زود در بین مردم شناخته شد.
اگرچه از پارچه جین برای ساخت انواع لباس استفاده می شود اما بیشتر برای شلوار استفاده می شود. پارچه جین برای شلوار لی اغلب با رنگ آبی مشخص می شود. برای رنگ آمیزی این پارچه ها از نیل استفاده می شود.

برای رنگ آمیزی یک شلوار چند گرم نیل کافی است. امروزه جین با نیل مصنوعی و شیمیایی رنگ می شود.
رنگ آمیزی نخ در توالی مکرر غوطه وری و اکسیداسیون صورت می گیرد.
هرچه میزان غوطه وری بیشتر باشد ، رنگ نیل نیز قوی تر می شود. این پارچه ضخیم از 100٪ کتان بافته می شود.

در پشت پارچه جین برای شلوار لی شیارهایی مورب وجود دارد که ویژگی اصلی این پارچه است و این شیارها آن را از پارچه کتان معمولی جدا می کند. برای بافت پارچه جین برای شلوار لی ، پنبه از زیر دو یا چند نخ عبور داده می شود.
نخ پارچه ای آبی است و نخ های تار سفید باقی می مانند. این یکی از دلایلی است که جین از یک طرف آبی و از طرف دیگر سفید است. دلیل دوام پارچه جین برای شلوار لی وجود این شیارهای مورب است.

پارچه جین برای شلوار لی

شلوار جین

شلوار جین خام

پارچه جین برای شلوار لی انواع مختلفی دارد در اینجا میخواهیم درمورد شلوار جین خام توضیح دهیم. این پارچه پس از رنگ آمیزی شسته نمی شود.
شستشو اغلب در مواقعی انجام می شود که می خواهید پارچه را نرم کرده و چین و چروک ها را از بین ببرید.
اساسا در خیاطی این مرحله را پیش شستشو می نامیم. شلوار جین خام مانند شلوارهایی است که می شناسیم.
این یک ظاهر طبیعی و خام است که مردم آن را نسبت به ظاهر مصنوعی که به پارچه داده می شود ترجیح می دهند. بنابراین یادتان باشد قبل از دوخت و اندازه گیری این نوع شلوار جین خام را بشویید.

شلوار جین رنگی

پارچه جین برای شلوار لی انواع مختلفی دارد در اینجا میخواهیم درمورد شلوار جین رنگی توضیح دهیم. شلوار جین رنگی دو نوع است: آبی و رنگ های دیگر.
رنگ آبی و تمام طیف های مربوط به آن فرایندی به نام رنگرزی را طی می کنند. این رنگ آمیزی باعث تولید رنگ هایی مانند مشکلی ، صورتی ، خاکستری ، خردلی ، سبز ، قرمز و … می شود.

 

شلوار جین یا شلوار استرچ

پارچه جین برای شلوار لی انواع مختلفی دارد در اینجا میخواهیم درمورد شلوار استرچ توضیح دهیم. این نوع شلوار جین شامل الیافی از قبیل lycra و spandex است که خاصیت ارتجاعی لازم را به آن می دهد.
کشش پارچه به خاصیت ارتجاعی آن پارچه جین بستگی دارد.

شلوار جین لبه دار

این نوع شلوار جین برای شلوار لی که انتهای آن نواری است اغلب به رنگ نارنجی یا قرمز موجود است.
این نوع شلوار جین به دلیل کیفیت بالا از محبوبیت بالایی برخوردار است. ژاپن یکی از تولید کنندگان اصلی این نوع پارچه است.

 

جین سنگشور شده

این نوع پارچه جین برای شلوار لی دارای یک سنگشور در طرف ضد آب پارچه است. این ویژگی باعث می شود کمی قدیمی به نظر برسد.
به دلیل ساییدگی و پارگی ، این نوع پارچه تو خالی و متفاوت با رنگ تقریباً بی رنگ به نظر می رسد. سپس پارچه شسته و خشک می شود.

 

جین پلی

به این نوع شلوار جین به دلیل وجود الیاف پلی استر Poly گفته می شود. این الیاف بسیار نرم و خاصیت ارتجاعی بالایی دارند که بیشتر برای دوخت ژاکت ، بلوز و کلاه مناسب است.
الیاف پلی استر این پارچه را با دوام تر و در عین حال نرم تر می کند.

برای اطلاعات بیشتر درمورد پارچه جین اینجا کیک کنید.

Leave a Comment