لباسکار صنعتی

 

لباسکار یکی از سبک های پوشش است که در موارد زیادی کاربرد های فراوان دارد. لباسکار ها با توجه به نوع کار، سلیقه شخصی، آب و هوای منطقه ای و … تقسیم بندی می شوند. اما اصلی ترین هدف لباسکار مناسب ایجاد نظم در محیط، آسودگی کار و بالا بردن امنیت شخصی به روش های مختلف است.

امروزه تقریبا برای تمام حرفه ها و موارد مختلف، لباسکار مناسب وجود دارد که مخصوصا برای افرادی که در یک تیم فعالیت می کنند فوق العاده مفید خواهد بود. در ادامه این مقاله قصد داریم نگاهی کلی به انواع لباسکارمناسب و کاربرد هایش بی اندازیم تا در صورت نیاز بتوانید مناسب ترین لباسکار موجود را برای نیاز شخصی خودتان انتخاب نمایید.

اهمیت استفاده از لباسکار در چیست؟

لباسکار

 

اما براستی مزیت استفاده از لباسکار چیست؟ آیا اصلا نیاز به لباسکار هست و چرا فقط از یک پوشش معمولی استفاده نکنیم؟ لباسکار مناسب فواید زیادی دارد که در ادامه این متن به طور مختصر همه آنها را با هم مرور می کنیم.

  •  لباسکار مناسب باعث ایجاد هماهنگی و یکپارچگی در مجموعه ها و شرکت های تیمی و بزرگ می شود. این یکپارچگی نه تنها باعث در مقابل رقبا حرفه ای تر دیده شوید بلکه اعتماد بیشتری را نیز از سمت مشتری برای شما به دنبال دارد.

 

  •  از دیگر فواید لباسکار مناسب می توان به بحث تبلیغات اشاره کرد، شما می توانید با چسباندن یا دوختن لوگوی شرکت یا فروشگاه خودتان به طور مستقیم از یک تبلیغ کم هزینه بهره مند شوید.

 

  •  استفاده از لباسکار در برخی از صنایعی که با مواد مذاب و حرارت های بالا درگیر هستند بسیار کاربردی است.

 

  •  لباسکار مناسب در بخش کار های فنی مخصوصا برقکاری به دلیل اینکه دارای جیب های زیادی است شما به راحتی می توانید انواع آچار را در آنها قرار دهید تا در ارتفاعات بالا به راحتی ابزار خود را در دست داشته باشید.

نکات فنی لباسکار-لباسکار مناسب-دوخت لباسکار

 

لباسکار مناسب

اگر قصد تهیه یک “لباسکار مناسب” را دارید بد نیست نکات فنی ای را راجب این محصولات بدانید تا بتوانید کار را برای خودتان آسانتر کنید و روی بهترین انتخاب موجود دست بگذارید. مشخصات یک لباسکار مناسب خوب از نظر فنی باید دارای موارد زیر باشد و خیاط آنها را رعایت کرده باشد:

  •  به طور استاندارد یک پارچه مناسب برای لباسکار باید در مقابل چروکیدگی و مخصوصا الکتریسیته ساکن مقاومت داشته باشد. به طور دقیق تر یک لباسکار مناسب و استاندارد باید از 70 درصد پنبه و حداکثر 30 درصد پلی استر ساخته شده باشد. اما توجه داشته باشید که اگر مکانی که این پوشش مورد استفاده قرار میگیرد با پلیسه یا هر نوع مواد داغ که احتمال سوختن لباسکار در آن زیاد است درگیر باشد پنبه کار شده تا 90 درصد نیز لازم است.

 

  •  یکی از مواردی که خیاطان حرفه ای می دانند این است که برای استحکام بیشتر پارچه باید از بافت کج راه به همراه تراکم بالا استفاده کرد به شکل «دو تار + یک پود» و همچنین برای این جریان باید از نخ چهل دولا از مدل RING رینگ استفاده کرد.

 

  •  از دیگر نکات قابل ذکر، اهمیت استفاده از رنگهای ری اکتیو REACTIVE در مرحله رنگرزی است. چرا که این مدل از رنگ ها از پس دادن رنگ بعد از شستشو جلوگیری می کنند و دوام بیشتری به رنگ موجود در پارچه می دهند.

 

  •  بعد از اینکه پارچه مورد نظر انتخاب شد هنگام دوخت آن پیشنهاد می شود از روش چرخکاری دوبله درز ها استفاده شود تا محصولی با دوخت محکم و بادام تولید گردد.

 

  •  در آخر بعد از اینکه یک نمونه لباسکار مناسب به بهترین شکل دوخته شد با رعایت استاندارد های یک پوشش شکیل، خوش دوخت و مقاوم باید از آن به عنوان الگو استفاده شود.

 

  • تقریبا به عنوان آخرین نکته باید به متریال های دکمه و زیپی که در این پوشش ها بکار میرود اشاره کنیم. همانطور که احتمالا برای خیلی از ما پیش آمده است زیپ لباس بعد از یک سال خراب شده یا دکمه های یک پوشش جدا شده است. از همین روی این نکته بسیار مهم است که از زیپ های استخوانی و فلزی استفاده شود تا احتمال رخ دادن این مشکل تا حد ممکن کاهش یابد.

لباس كار يكبار مصرف-لباس كار نقاشي

تا اینجا نمایی کلی به استاندارد های یک لباسکار مناسب به دست آوردیم، در ادامه این متن قصد داریم به چند تا از پرکاربرد ترین لباسکار های موجود نگاهی بی اندازیم و در اولین بخش لباسکار نقاشی را بررسی می کنیم.

نقاشی یکی از شغل های پر تحرک است که بخشی از دغدغه های نقاشکار ها به ارتباط مداوم آنها با چسب، مواد تزریقی و رنگ بازمیگردد. از همین روی به خاطر درگیری مداوم پوشش با این مواد و نیاز به شستشو مرتب باعث می شود تا پارچه با سرعت بیشتری به سمت پارگی و پوسیدگی پیش برود.

در نتیجه ما برای حل این مشکل دو راه حل پیش رویمان داریم؛ اولین راه این است که سراغ لباسکار هایی چند لایه با مقاومت بالا برویم و راه حل دوم این است که از لباسکار های یک بار مصرف استفاده کنید، مدل های یک بار مصرف به طور یکسره از کفش تا گردن را می پوشاند و در سایزبندی های مختلف نیز موجود می باشد.

لباسکار خدماتی-لباسکار کارگری

لباسکار

 

این مدل از لباسکار در انواع مختلف آماده و سفارشی موجود و قابل استفاده است و تقریبا ارزان ترین مدل لباسکار مناسب محسوب می شود،

همچنین مدل های گران تر این نوع لباسکار ها موجود است که بسیار مقاوم تر و راحت تر می باشند اما مدل های ارزان تر به علت نوع دوخت –معمولا تک سوزنه- و چسب ارزان تری که در آنها به کار رفته است از قیمت پایین تری برخوردار می باشند. شما می توانید این مدل ها را به راحتی از یک فروشگاه ابزاری یا … خریداری کنید.

لباسکار جوشکاری-لباسکار نسوز-لباسکار لی

با پیشرفت صنعت نساجی لباسکار مناسب این عرصه نیز تکامل یافت و امروزه لباسکار هایی مخصوص جوشکاری به بازار عرضه می شود. در گذشته پوشش هایی که برای این منظور استفاده می شد از جنس پارچه های معمولی بود در نتیجه برای جوشکاری عمری کوتاه داشت، اما امروزه پوشش هایی با جنس کتان و لی برای این قشر از مشتریان خاص تولید می شود که به خاطر ضخامت بالایی که دارند حداقل 5 سال برای شما عمر خواهند کرد.

برای اطلاعات بیشتر می توانید با مشاوران ما تماس بگیرید.

Leave a Comment