پارچه لباسکاری با کیفیت چگونه است

پارچه لباسکاری

پارچه لباسکاری با کیفیت یکی از نگرانی های هر مشتری در هنگام خرید است . مواد بکار رفته در تولید لباسکار با شرایط محیط کار و البته شرایط آب و هوایی محل فعالیت باید سازگار باشد ، در ادامه شما را با انواع پارچه و نحوه انتخاب آن آشنا خواهیم کرد.

همانطور که می دانید به دلیل پیشرفت صنعت نساجی در تولید پارچه با مواد متنوع و تخصصی ، پارچه های متنوعی برای لباس کار وجود دارد. اما همین تنوع می تواند در انتخاب پارچه لباسکاری با کیفیت و مناسب ما تداخل ایجاد کند.

پارچه لباسکاری با کیفیت ترگال

پارچه لباسکاری باکیفیت

پارچه لباسکاری با کیفیت ترگال همان پارچه تترون است با این تفاوت که ضخیم تر است. علاوه بر شادابی لباس ، مقاومت پارچه ای نسبتاً خوبی از خود نشان می دهد. پارچه ترگال عمدتاً در کیتهای طبی و آزمایشگاهی ، لباس مغازه ، لباس آشپزخانه و لباس فرم مدرسه استفاده می شود. وزن این پارچه ترگال تقریباً 240 گرم است . در تولید الیاف پارچه ترگال از ویسکوز و پلی استر استفاده شده است. اگر ما می خواهیم پیراهن های مردانه با پارچه ضخیم تر از تترون تولید کنیم ، این یک پارچه مناسب است.

 

پارچه لباسکاری با کیفیت کتان

پارچه لباسکاری با کیفیت کتان

پارچه لباسکار پارچه ای ، به 3 دسته کتان 30٪  ، کتان 70٪  و کتان 100٪ تقسیم می شود. بسته به درصد پنبه ، وزن تقریبی پارچه کتان بین 330 تا 480 گرم متغیر است. اما به طور کلی ، پارچه کتان دارای ضخامت و وزن بسیار بیشتری نسبت به هر مقدار اضافه شده به درصد پارچه کتانی است ، ما ضخامت و وزن پارچه را افزایش می دهیم. به دلیل مقاومت در برابر حرارت و گرما الیاف این پارچه لباسکاری با کیفیت ، استفاده از این پارچه بیشتر برای جوشکاری ، فرزکاری و کار های سخت و خشن استفاده می شود.

 

از چه موادی در تولید پارچه لباسکاری با کیفیت استفاده می شود و روند تولید آن چگونه است؟

پارچه لباسکاری

در تولید و تهیه پارچه لباسکاری با کیفیت ، از ترکیبات زیادی از مواد خاص برای افزایش ایمنی و محافظت از لباسکار استفاده می شود. در تولید لباسکار از فناوری های استاندارد و مدرن نساجی استفاده می شود . باید بدانید که بیشتر مواد مخصوص محافظت از بدن در لباس بکار رفته است. انواع مختلفی از پارچه لباسکاری با کیفیت و مواد محافظتی در تهیه لباسکار وجود دارد ، از جمله:

1-  این الیاف یا نخ است که به طور کلی خصوصیات و عملکرد هر پارچه را تعیین می کند. الیاف مصنوعی به چند دسته تقسیم می شوند : الیاف مصنوعی با کارایی بالا ، الیاف آلی غیر قابل احتراق ، الیاف معدنی با عملکرد بالا مانند الیاف کربن ، الیاف شیشه و آزبست و الیاف جدید.

2-  از پارچه های قابل بافت و بافندگی ، پارچه های بدون سیم ، پارچه های بافته شده یا غیربافته ، مواد نساجی کامپوزیت ، پارچه های چند لایه و روکش دار و مواد کامپوزیت تقویت شده پارچه ای استفاده کنید.

3- دوخت یا مونتاژ ، که در آخرین مرحله از مراحل تهیه پارچه لباسکاری با کیفیت استفاده می شود.

 

پارچه لباسکاری با کیفیت چگونه است؟

لباسکار خوب شامل مزایای زیر است:

* حفاظت در مقابل آتش

* محافظت در برابر سرما و گرما

* محافظت شیمیایی

* محافظت در برابر ضربه مکانیکی

* حفاظت بیولوژیکی

* محافظت در برابر اشعه های خطرناک

برای اطلاعات بیشتر درباره پارچه لباسکاری با کیفیت اینجا کلیک کنید.

Leave a Comment