لباسکار صنعتی زنانه

لباسکار صنعتی زنانه نباید به عنوان یک پوشش ساده در نظر گرفته شود ، زیرا اگر موضوع را به طور عمیق بررسی کنیم ، لباسکار برای محافظت و ایمن بودن افراد مورد استفاده قرار می گیرد و کارمندان باید با لباسکار که مطابق با مقررات مربوطه محل مربوطه است ، در محل کار حضور داشته باشند. به طور معمول ، لباسکار با یک پوشش جهانی از بدن و دست ها و پاها در برابر شرایط مختلف محیطی محافظت می کند.

 

مشخصات و استانداردهای لباسکار صنعتی زنانه

لباسکار صنعتی زنانه

لباسکارهایی که سفارش می دهید باید دقیقاً اندازه شما باشد و متناسب با اندام شما دوخته شود. به عنوان مثال ، کارکنانی که دائماً با ماشین آلات سر و کار دارند نباید از لباس های گشاد یا پاره استفاده کنند. هنگام پوشیدن لباسکار نباید از مواردی مانند کلید ، ساعت ، زنجیر و مواردی از این دست، استفاده شود.

کارمندان شاغل در مناطق پر خطر که خطر آتش سوزی و انفجار وجود دارد نباید از لباس های نور گیر و عینک های سلونوئید استفاده کنند. حمل کردن هرگونه تجهیزات پرخطر در محیط های پر خطر کاملاً ممنوع است.

برخی از کارمندان در محیط هایی قرار دارند که مجبورند مدام آستین لباسکار خود را بالا بزنند ، برای تسهیل این کار باید لباسکار آستین کوتاه برای این افراد طراحی شود.  یا کارمندانی که در محل کار در معرض گرد و غبار هستند از لباس های لبه دار استفاده نکنند زیرا گرد و غبار روی لبه ها و چین های لباس باقی می ماند. افرادی که در معرض مواد خورنده و مضر هستند باید لباسکاری را انتخاب کنند که آب و گاز در آن نفوذ نکند. جنس لباسکار صنعتی زنانه و مردانه باید با موادی که سر و کار دارند متناسب باشد.

البته لباسکار صنعتی زنانه آستین کوتاه برای زمانی است که محل کار کاملا زنانه باشد ولی در مجموع لباسکار ها آستین بلند هستند تا دستها آسیبی نبیند.

علائم و نشان استاندارد لباسکار صنعتی زنانه

لباسکار صنعتی زنانه

وقتی شخصی لباسکار می پوشد ، لباس او باید بیانگر گروه شغلی و زمینه فعالیت او باشد. این علامت می تواند شامل رنگ کد و نشان لباس باشد. اما باید رنگ لباس یا رنگی را که زمینه آرم است در نظر بگیریم که باید مشخص شود زیرا نمایانگر واحدهای مختلف است. این آرم از رنگ های ذکر شده ساخته شده و همچنین توسط چاپ روی صفحه تهیه می شود که در بازوی چپ یا سینه نیز نصب می شود.

 

لباسکار صنعتی زنانه

لباسکار صنعتی

لباسکار صنعتی افرادی که با مواد اسیدی و رادیواکتیو تماس دارند باید به گونه ای طراحی شوند که نفوذی نداشته باشد و با دستکش و کلاه مخصوص همراه باشد. لباسکار باید در اندازه مناسب دوخته شود که نه گشاد باشد و نه تنگ و به خصوص اندازه آستین بسیار مهم است و در هنگام کار نباید مزاحمت ایجاد شود.

سه نکته در مورد لباسکار صنعتی زنانه

لباسکار زنانه

نکته 1: لباسهایی که با روغن یا گریس تماس دارند باید فوراً از تن خارج شوند زیرا باعث حساسیت پوستی می شود.

نکته 2: در صورت آسیب و آلودگی لباس ، باید لباس خود را عوض کرده و با سرپرست مربوطه هماهنگی کنید.

نکته 3: کسانی که هنگام کار روی لباس با مواد شیمیایی خطرناک یا روغن تماس پیدا می کنند باید بلافاصله لباس های خود را بشویند یا عوض کنند. علاوه بر این ، بخشی از بدن که در معرض این مواد قرار گرفته است باید با مواد شوینده شتسشو داده شود و تا زمانی که لباس آنها به مواد خطرناک آلوده است نباید نزدیک منابع گرما باشید.

جنس لباسکار صنعتی زنانه

جنس لباسکار باید به گونه ای باشد که برق تولید نکند و با توجه به شرایط کار مقاوم باشد. بنابراین ، موادی مانند پنبه (71٪) ، پلی استر (31٪) باید ساخته شوند و وزن آنها بین 420-320 گرم در متر مربع است. فصول منطقه ای و مختلف نیز باید در نظر گرفته شود.

بسته به نوع شغل ، نوع لباسکار متفاوت است. به عنوان مثال ، در جوشکاری ، فقط 11٪ پنبه باید به دلیل گرما و ریزش پلیسه استفاده شود.

از رنگ راکتیو در رنگرزی پارچه برای ماندگاری بیشتر رنگ لباسکار و همچنین جلوگیری از مشکلات دیگر مانند رنگ پس دادن استفاده شود. الگوی استفاده شده برای دوخت لباسکار باید بسیار مناسب باشد تا لباس دوخته و استاندارد باشد.

لباسکار با کاربید باید از مقاومت کافی برخوردار باشد و برای این منظور باید از پارچه ای با چگالی بالا و نخ چهار دولا در تولید آن استفاده شود. اگر لباسکار صنعتی زنانه دوخت قوی داشته باشد و مواد پارچه انتخابی اعلا باشد ، دوام لباسکار بسیار بیشتر می شود.

برای اطلاعات بیشتر درمورد لباسکار صنعتی می توانید اینجا کلیک کنید.

Leave a Comment